Results

Senior Knole Boys’ Results

Year

Team

Individual

2020

The Judd School A

James Kingston, The Judd School A

2019

The Judd School A

Tomer Tarragano, BHASVIC

2018

The Judd School A

Thomas Eames, BHASVIC

2017

Shrewsbury School

Freddie Huxley-Fielding, Shrewsbury School

2016

Shrewsbury School

James Puxty, Skinners’ School

2015

The Judd School

Gus Cockle, The Royal Grammar School

2014

St Albans

Gus Cockle, The Royal Grammar School

2013

The Judd School

Will Durkin, Ardingly

2012

The Judd School

Henry Pearce, Tonbridge

2011

The Judd School

J Ogilivie, Uppingham

2010

Cancelled

 

2009

The Judd School

J Hay, RGS Guilford

2008

Manchester Grammar

J Gilmore, Manchester Grammar

2007

The Judd School

J Van Deventer, Charterhouse

2006

Winchester

J Van Deventer, Charterhouse

2005

Winchester

T Ford, Tonbridge

2004

The Judd School

S Fennell, Judd

2003

The Judd School

S Fennell, Judd

2002

St Albans

O Freeman, Tonbridge

2001

St Albans

T Bedford, St Albans

2000

St Albans

R Williams, Highgate

1999

St Albans

R Williams, Highgate

1998

Winchester

O Laws, Shrewsbury

1997

Winchester

O Laws, Shrewsbury

1996

Winchester

 

1995

Winchester

 

1994

Trinity

 

1993

RGS Newcastle

 

1992

Dr Challoner’s

 

1991

Dr Challoner’s

 

1990

RGS Newcastle

 

1989

The Judd School

 

1988

Skinners’ School

 

1987

Cancelled

 

1986

Dr Challoner’s

 

1985

King Henry VIII

 

1984

Skinners’ School

 

1983

Skinners’ School

 

1982

Maidstone Grammar School

 

1981

Skinners’ School

 

1980

Maidstone Grammar School

 

1979

Maidstone Grammar School

 

1978

Skinners’ School

 

1977

Skinners’ School

 

1976

Skinners’ School

 

1975

Skinners’ School

 

1974

The Judd School

 

1973

The Judd School

 

 

Senior Knole Girls’ Results

Year

Team

Individual

2020

The Coopers’ Company and Coburn School

Katie Goodge, The Judd School

2019

The Coopers’ Company and Coburn School

Sydney Foley, The Coopers’ Company and Coburn School

2018

Sevenoaks School A

Alexandra Millward, St Edmund’s School

2017

Sevenoaks School

Phoebe Barker, Sevenoaks School

2016

Sevenoaks School

Kitty Shepherd-Cross, Downe House

2015

Sevenoaks School

Lydia Hallam, Coopers’ & Coburn School

2014

Southend High School

Katy-Ann MacDonald, Putney High

2013

Sevenoaks School

Kate Curran, Sevenoaks School

2012

Sevenoaks School

Ruth Bourne, Sevenoaks School

2011

Sevenoaks School

Victoria Walker, St Albans

2010

Cancelled

 

2009

Highgate School

Camilla Freeman, Eastbourne College

2008

Eastbourne College

Bessie Rollins, Stamford HS

2007

CUS Parma

Camilla Freeman, Eastbourne College

2006

Sevenoaks School

Tamara Astor, Downe House

2005

Sevenoaks School

Tamara Astor, Downe House

2004

Downe House

H Scott, Brentwood

2003

Sevenoaks School

Victoria Webster, St Albans

2002

Waddesbon

Eleanor Baker, Croydon High

2001

Sevenoaks School

Eleanor Baker, Croydon High

2000

Ardingly

Hayley Stanton, Ardingly

1999

Ardingly

Hayley Stanton, Ardingly

1998

Sevenoaks School

A Tester, Brentwood

1997

Ardingly

B Turner, Stamford

1996

Stamford

H Thompson, Stamford

Sport at Sevenoaks - Opportunity and excellence for all 

Latest Sporting News